Moje Forever logo
Witaj w Moje Forever

Efekty po FIT 15 Forever

Opublikowano: 
2018-06-23

Efekty po FIT 15 są u mnie zauważalne. To jest fakt!  Widzą je szczególnie Ci, którzy mnie nie widzieli jakiś czas. Właściwie to są to pozytywne wyniki zarówno po Clean9 i FIT 15, ponieważ robiłam oba programy w ciągu, z kilkoma dniami przerwy.
Opisywałam już (klik) co to jest FIT 15 i Clean 9, opisywałam skąd się u mnie wzięły (klik), teraz przyszedł czas na podsumowanie. I w zasadzie, moje peany było chyba można poczuć podczas czytania kolejnych dni, więc niech przemówią wyniki!

Wynik fioletowy jest po Clean 9. Wynik zielony po FIT 15.
Górne wymiary są początkowe, dolne są na zakończenie każdego programu.
Moje samopoczucie było dobre, ponieważ zachęcona już wcześniejszym programem oczyszczającym , wiedziałam, że zmierzam do celu, że efekty będą. Byłam tylko zaintrygowana, ile uda mi się zrzucić i jak będę wyglądać. Wszystkie  moje grzeszki opisałam, stan umysłu na dany dzień także oraz pomysły i triki. Jak podchodziłam do przygotowywania posiłków także, oraz sam opis całego programu, co w nim lubię a czego nie. Wszystko jest tu opisane w ramach 15 dni.

Zalety programów Clean 9 i FIT 15

Poza ty, że shake jest bardzo smaczny i odżywczy, zawiera niezbędne nam witaminy, minerały i proteiny oraz to, że jest izolatem.. To  jest jedna, niezmiernie ważna. Łatwość stosowania. Dostajemy gotowce suplementów i proszek do szejka. Wystarczy tylko przygotować sobie jeden posiłek przy Clean 9 lub trzy przy FIT15 (dwa posiłki +  przekąska) z czego dwa mogą być takie same.
Na upartego, schematów żywieniowych, według mnie, mogą być różne wersje:

Clean 9 FIT 15
szejk +   posiłek + szejk szejk + przekąska + posiłek x 2
szejk + szejk + posiłek szejk + baton proteinowy + posiłek x 2
Szejk + przekąska + szejk + posiłek
 Błonnik piejmy  niezależnie

Dwie ostatnie wersje są dla mocno zapracowanych 🙂  ponieważ oprócz jednego posiłku, są same gotowce. Dodatkowego szejka i batony trzeba dokupić, ponieważ opakowanie szejka z zestawu wystarczy na 15 dni. Przy podwójnej porcji, będzie potrzebne dodatkowe opakowanie. Można wybrać inny smak. Batony także polecam z Forever, ponieważ znajdują się w wykazie przekąsek w programie FIT 15, zatem ich skład i kalorie są uwzględnione w dobowej ilości kalorii. Przestrzegam przez batonami ze sklepu. Jak zawsze prawie- robi wielką różnicę (uwielbiam ten spot reklamowy).

Jak lubię produkty firmy SANTE to baton, który pojawił się w większości sklepów przy kasach - Go ON- ma sporo cukru. Dużo za dużo. Tak więc albo damy sobie czas i poszukamy batona energetycznego, proteinowego o podobnym składzie albo zakupmy w Forever. Wiadomo już przez pryzmat moich doświadczeń, że nie warto iść na skróty, bo to niweczy efekty.  Z doświadczenia wiem, że będzie ciężko, ponieważ batony Forever mają także mikroelementy a te sklepowe, są często "tylko" proteinowe i mają więcej substancji słodzącej, czasem jakiś magnez lub inny minerał. Nie polecam także podwajać suplementów (są do kupienia osobno). To nie jest tak, że przyśpieszy nam efekt. A wręcz możemy doświadczyć nieprzyjemnego uczucia zwanego reakcją Herx`a .

Co to jest reakcja Herxa i dlaczego na detoxie boli głowa. 

Reakcja Jarisha – Herxheimera- zwana popularnie Herxem to swoisty kryzys organizmu w odpowiedzi na działanie człowieka. Wiele osób świadomie podejmujących protokoły oczyszczające, wie, że taki syndrom nastąpi i mając go, wie, że to odczucie pozytywne, mimo, że dolegliwości nie zawsze są przyjemne. Najczęściej występuje ból głowy oraz różne wysypki. Mogą się zdarzyć wymioty ale to przy silnych leczeniach farmakologicznych lub bardzo zanieczyszczonych organizmach. Jest to reakcja na  detox. Organizm musi wydalić toksyny. Dlatego tak ważne jest picie wody. Woda pomaga w upłynnianiu tych niepożądanych substancji. Jeśli będziemy pić wodę, to będziemy się nawadniać i zarazem umniejszać uczucie Herxa.  Jeśli picie wody nie pomaga, weźmy tabletkę antyalergiczną lub naturalną substancję antyhistaminową jak wit C czy kwercetynę. Ponoć MSM też pomaga. Tu jest ciekawy artykuł (klik). Ja np. czasem kąpię się w chlorku magnezu z dodatkiem siarczanu magnezu. To świetny sposób na suplementację magnezu i przyjemną kąpiel solankową w domu.

Wady programów Clean 9 i FIT 15

Dla niektórych może to być cena. Ale tym tematem zajmę się osobno, mam pewne przemyślenia. Drugą wadą, może być monotonność. Taka jak czasem dopadała mnie. Monotonność posiłkowa i głód wzrokowy na to co widzimy a jeść nie możemy. Pisanie tego bloga mnie mobilizowało. Dlatego warto sobie założyć jakiś cel i umieścić go tak (np napisać na kartce i przykleić), by w chwilach zwątpienia dał nam kopa. Mnie czasem pomagało wieszanie ciuszka na drzwiach 😉 Chodzi o to, by cel rzucał się w oczy. Monotonność po jakimś czasie występuje we wszystkich dietach. Nie jest to zatem wada produktowa.

Reasumując efekty po FIT 15

Odchudzanie nie jest proste, gdyby tak było, wszyscy byliby smukli i nudni. Ale jedno wiem na pewno, odchudzanie zaczyna się w kuchni. Gdybym do tego robiła ćwiczenia lub choćby codziennie jeździła na rowerze, wyniki byłyby jeszcze lepsze! Tak więc oficjalnie mogę powiedzieć:

Mimo nieświadomych do pewnego momentu zawirowań z kalarepą, później wycofaną z jadłospisu, mimo kilku grzeszków w postaci łyczków kawusi..                                                                        FIT 15 działa!.

Clean 9 także działa, właśnie robi go moja mama.

Pisząc ten post, prawie 2 tygodnie po zakończeniu programu, nadal mam te same wymiary a po drodze miałam 2 imprezy, na których i kawałek ciasta się zjadło i kolację zgoła inną niż podczas redukcji. Robię to, co w programie. Zachowałam system 4 posiłków: śniadanie - szejk (bo mi bardzo posmakował), przekąska w postaci serka (póki się nie znudzi) i dwa posiłki typu warzywa, białko i węglowodany pełnoziarniste. Nie ma dla mnie znaczenia, że schudłam wagowo "tylko" 3 kg. Mnie interesowały centymetry a tych w talii ubyło mi 7cm !

P.S. Shake próbowałam także ze śliwkami i melonem, oczywiście z miętą i młodym jęczmieniem zielonym. Dodawałam także łyżeczkę otrąb owsianych, zamiast płatków.

Oficjalnie polecam bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Efekty po FIT 15 Forever”

  1. Ja również robiłam aloesowe oczyszczanie Clean 9 i byłam mega zadowolona z efektów!!! To, co mnie zachwyciło to zdecydowanie lepsze samopoczucie, lekkość w brzuchu (bez uczucia wzdęcia), zastrzyk energii, nie mam problemu z porannym wstawaniem. Do tego zdecydowanie poprawiła się mi cera, jest bardziej promienista.
    3 kg mniej i zgubiony pociążowy brzuszek (-6 cm w brzuchu) też ucieszyły . Zdecydowanie polecam!

Projekt i wykonanie: fondo.pl