Moje Forever logo
Witaj w Moje Forever

Certyfikaty

Certyfikat IASC

Certyfikat IASC (International Aloe Science Council)

Międzynarodowa Rada do spraw Aloesu, powstała w 1980 roku w USA. Producenci aloesu i produktów aloesowych dostrzegli problem pojawiania się na rynku, podróbek produktów aloesowych lub imitowania obecności aloesu. Głównym celem IASC jest dbałość o to, aby produkty sprzedawane pod nazwą “Aloes” miały faktycznie odpowiednią jego zawartość i czystość.
Rada kontroluje także przebieg produkcji, ponieważ wyjątkowe właściwości aloesu są podatne na czynniki takie jak ciśnienie, temperatura, wpływ powietrza itp. Dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i czystego aloesu sprzedawanego w butelkach. Organizacja zajmuje się badaniem właściwości gatunku aloe vera, ale także wydaje certyfikaty, potwierdzające najwyższą jakość i dbałość o roślinę podczas procesu produkcji.
Produkty posiadające certyfikat przechodzą drobiazgowe testy, a sam znaczek przyznawany jest tylko na 12 miesięcy. Po upływie tego czasu producent, który chce się chwalić dokumentem, musi ponownie poddać swoje wyroby kontroli, czasem wyrywkowo. Na każdym produkcie firmy Forever Living można znaleźć taki certyfikat!
Certyfikat HALAL

Certyfikat „Halal”

IFANCA (Islamic Food and Nutrition Council of America- Islamska Rada Żywności i Żywienia Ameryki) od 1982 roku jest źródłem informacji halal, dla konsumentów.
Produkty Forever mają certyfikat umożliwiający określanie ich jako “Halal” i mogą być spożywane przez muzułmanów, jako element wytycznych dotyczących diety muzułmańskiej. Aby uzyskać ten certyfikat, produkty muszą spełniać surowe normy jakości.
Zgodnie z zasadami halal – (arab. “to, co dozwolone” lub “to co nakazane”) – aby produkt uzyskał certyfikat, nie może zawierać alkoholu ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, które mogą zostać zakwestionowane
Certyfikat Cruelty Free

Certyfikat – logo „CRUELTY-FREE” (wolne od okrucieństwa)

PETA (People for the Ethical Tritment of Animals) to organizacja zrzeszająca dziesiątki tysięcy członków i sympatyków broniąca praw zwierząt. Od prawie początków istnienia, Forever szczyci się tym logiem. Jest przeciwne testom na zwierzętach. Leaping Bunny – między narodowa organizacja certyfikująca produkty, w których toku produkcji, nie wykorzystuje się zwierząt do testów.
Certyfikat ISO

Certyfikat ISO – jakości i bezpieczeństwa

Forever Living Product uzyskało certyfikat ISO, za system zarządzania środowiskiem (Enviromental menagement System). Ma też na koncie nagrodę za redukcję odpadów od Amerykańskiej Agencji ochrony Środowiska (United States Enviromental Protection Agency). Forever jest także zarejestrowane do OHSAS 18001 za Bezpieczeństwo i Higieny Miejsca Pracy (Workplace Health and Safety).

Posiada także certyfikat ISO 9001:2000 za System Zarządzania Jakością (Quality Menagement System).
Certyfikat Gluten Free

Certyfikat GLUTEN FREE

Deklaracja producenta gwarantująca, że produktu kosmetyczne oraz składniki, z których zostały wytworzone nie zawierają glutenu.
Projekt i wykonanie: fondo.pl